Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alergie
Když u Matýska trochu pominuly problémy  při krmení,začal mít problémy s kakáním.Hodně u toho brečel a kolikrát se objevila ve stolici krev.Třikrát jsme s nim museli jet na pohotovost do  nemocnice Poprvé to bylo  asi 7 měsících,tehdy jsme měli dávat hodně ovocné šťávy a dostali jsme nějaký prášek do mléka/už si nepamatuji ,jak se jmenoval/.Při dalších návštěvách nám pani doktorka předepsala projímadlo a kdyby to nepomohlo ,tak by mu dala klystýr.Podle paní doktorky má tyto problémy proto,že je hypotonický.
Hledala jsem informace na internetu a zjistila jsem ,že by to mohly být příznaky alergie na kravské mléko.Protože i Kubík začal mít problémy,domluvila jsem se s dětským doktorem,že jim oběma udělá testy na alergii a na lepek.Museli jsme ale čekat ,až bude klukům rok.Testy bohužel potvrdily mou domněnku a oba dva jsou alergičtí na bílkovinu z kravského mléka.A páni doktoři opět nic……nechali by je dále trápit.
Takže od konce srpna držíme dietu.Kluci nesmí nic co obsahuje kravské mléko.Dětský lékař nám zakázal i kozí mléko a soju.Dietu musíme držet 3 měsíce,potom budeme postupně přidávat mléko a uvidíme.
Jak vypadá náš jídelníček? Ráno dáváme Alfaree/to je něco podobné mléku/musím jim do toho rozmixovat ½ banánů a přidat lžíci bezmléčné kaše,aby to vůbec vypili,je to hrozně hořké.K obědu dostanou zeleninu s masem ,ke svačině přesnídávku,do které rozmixuji piškoty/ještě stále máme problémy spolknout větší kousky/ a večer mají bezmléčnou kaši.
Kubíčkovi ještě zjistili zvýšenou alergii na pyl.Zatím se to projevuje jen rýmou a to již od narození.Tak to by bylo co se týče kluků a alergie všechno a doufám,že nás nic jiného nepotká.